Covid-19 situationen

PÅ TÆRSKLEN TIL FORÅR.... Der er desværre stadig ikke udsigt til en snarlig genåbning af aftenskolernes indendørs-aktiviteter.

Til gengæld har vi fået den dejlige besked, at Slots- og Kulturstyrelsen atter holder hånden under os. Det betyder, at aftenskolerne som følge af nedlukningen igen kan søge om økonomisk støtte, ligesom Køge Kommune fastholder de tilskud, vi også havde glæde af under sidste forårs Covid-nedlukning.

Helt praktisk betyder det, at vi lige nu er i gang med at sætte os ind i detaljerne om  støtteordningerne.
Så snart vi har overblikket, vender vi tilbage med information om, hvad det betyder for jer, der er gået glip af en stor del af sæsonens undervisning. Alle de praktiske detaljer vedrørende refusion for Covid-aflyste mødegange kommer også til den tid.

Indtil da..... Glædeligt forår på vegne af
Skovbo Aftenskole Forening

KONTAKT


Skovbo Aftenskole Forening
Vestergade 21
4030 Tune

Telefon: 28 91 53 85

Mail: skovbo@aftenskole.dk

CVR: 29739757

Adressen er postadressen til foreningens formand. Undervisningen foregår i Borup, Bjæverskov og Gørslev i Køge Kommune


Medlem af Fora
;